czwartek, 8 września 2016

Puzzle pamięci nr 7 - "majówka"

Zestaw "towarzyski". Niezwykle zwarty - zarówno pod względem "jedności czasu i miejsca akcji", jak również bohaterów uwiecznionych na zdjęciach. W bardzo dowolnej interpretacji - odpowiednik współczesnego wpisu na Fecebooku opowiadającego o wypadzie grupki znajomych/przyjaciół na "majówkę". Stąd tytuł...:)
W skład zestawu wchodziło 11 płytek szklanych o wymiarach 6x9 cm oraz jednej błony ciętej 4.5x6.5 cm, w całkiem niezłym stanie zachowania. Ze zdjęć wynika, że robione były przez kilka osób - stąd być może niektóre mają gorszą "jakość" - pod względem naświetlenia.
Sądząc po strojach i przyjmowanych pozach (większość fotografii jest wyraźnie pozowana) - cała "impreza" odbyła się w drugiej połowie lat 30-tych XX wieku. Jednak nie można wykluczyć, że zdjęcia są nieco młodsze... Najprawdopodobniej pochodzą z terenu Polski.
pp105
Ta fotografia nie była pierwszą w zestawie, ale prezentuje zarówno większość bohaterów, jak i przedstawia "okoliczności przyrody" w jakich odbywała się rzeczona "majówka". No i przecudną postać gęsiareczka - który to pastuszek "robi fotę" (według dzisiejszych określeń)


pp99
pp100

pp103
pp102
pp104
pp106
pp108

Jeden z uczestników "majówki" został wyróżniony osobnymi fotografiami - być może był to właściciel aparatu, albo całe spotkanie związane było z jego osobą...
pp101
pp107
 Poza płytkami szklanymi w zestawie znajdowała się jedna błona cięta - oraz święty obrazek (fot. pp111) z odręczną dedykacją na odwrocie. Trudno rozstrzygnąć czy osoba - prawdopodobnie kobieta - widniejąca na tym "niepasującym" zdjęciu (fot. pp109) to któraś z pań widniejących na płytkach, czy to autorka dedykacji. Przy określaniu czasu powstania fotografii - przyjąłem datę umieszczoną na dedykacji jako zbliżoną do okresu powstania zdjęć.
pp109
pp111
pp110


cdn...1 komentarz: